Architekt Miroslav Řepa

Datum: 19. 8. 2022
Kategorie: Prodin

Dohlíží na rekonstrukci výpravní budovy v žst. Pardubice


Od roku 2020 výpravní budova v Pardubicích prochází rekonstrukcí. Rekonstrukce by měla být dokončena v roce 2024, plánované náklady na stavbu jsou 1 722 930 000 Kč bez DPH. Zdroj: Správa železnic

Projekt jsme tvořili z větší části pomocí BIM, abychom využívali všech informací napříč projektem a mohli je sdílet s celým týmem našich projektantů.

Architektura nádraží je přísně geometrická s mnoha detaily jak v interiéru, tak v exteriéru stavby. Jedná se o památkově chráněnou budovu a musel být zachován původní design a architektonický ráz budovy.

Abychom projekt co nejlépe zrealizovali, od první fáze úzce spolupracujeme s architektem Miroslavem Řepou, který byl u vzniku architektonického návrhu. Architektonickou studii výpravní budovy zpracoval jeho otec Karel Řepa společně s Karlem Kalvodou a specialistou na dopravní stavby Josefem Dandou.

Pan architekt Miroslav Řepa vzpomíná na mládí, jak trávil prázdniny společně s dělníky na stavbě výpravní budovy. V té době měl svou zářnou kariéru teprve před sebou. Podívejte se na rozhovor.

Ing. arch. Miroslav Řepa Ing. arch. Miroslav Řepa POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD
POVOLEN DOWNLOAD